Hakkımızda

Batılı ülkelerdeki yurt anlayışına paralel olarak temelinden yurt olarak projelendirilen yurt binalarımız, bütün ayrıntılar düşünülerek planlanmıştır ve Milli Eğitim bakanlığınca hazırlanan özel öğrenci yurtları yönetmeliğine göre dizayn edilmiştir.

Akdeniz I Kız Öğrenci Yurdumuz 2005-2006 Öğrenim yılında Akdeniz II Kız Öğrenci Yurdumuz ise 2008-2009 Öğrenim yılında hizmete açılmıştır. Her iki binamızda deprem yönetmeliğine uygun olarak yapılmıştır.

Katlarda geniş merdivenler, hava boşlukları, yanmaz çelik kapılar, yangın tüpleri, duman alarm sistemleri bulunmaktadır. Bunlar itfaiyenin ve özel yurtlar yönetmeliğinin öngördüğü standartlar göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır. Yangın tüpleri ve yangın malzemeleri periyodik bakımları yaptırılarak kullanıma hazır durumda muhafaza edilmektedir.
 
Kaloriferli, tek, iki, üç ve dört kişilik odaları 24 saat sıcak su ve internet imkanı, bina içi kablosuz internet bağlantısı, CE Belgeli 8 kişilik asansörü, tüm odalarında tv. telefon, gardrop,  sandıklı bazalı yatak, çalışma masası ve laminant parke zemini ile otel konforunu yaşayacaksınız.
 
Öğrencilerimizin başarısı ve onların istikbaline yönelik seçkin imkanlar sunan ÖZEL AKDENİZ YÜKSEKÖĞRENİM KIZ ÖĞRENCİ YURTLARI herkes tarafından tanınan ve tercih edilen bir yurt olarak varlığını sürdürecek ve geleceğimizin teminatı olan genç kızlarımızı öğrenim hayatlarında yeni evleri olacaktır.


SEÇKİN ÖĞRENCİLER İÇİN SEÇKİN MEKAN